Warsztaty

W ramach „Spaceru po Zdrowie” odbędą się specjalistyczne warsztaty różnych form aktywności fizycznej i sportu dla każdego niezależnie od wieku.

Jednocześnie, w czasie trwania wydarzenia uczestnicy będą mogli skorzystać z nauki prawidłowej techniki marszu z kijami (Nordic Walking) prowadzonych przez ekspertów w tej dziedzinie.

Warsztaty Exercise is Medicine – Zdrowy kręgosłup
Jednymi z najbardziej powszechnych i niezwykle dokuczliwych chorób cywilizacyjnych są schorzenia kręgosłupa i układu ruchu. Wynikają z one z braku aktywności fizycznej, z nadmiernych obciążeń jakimi codziennie poddajemy kręgosłup i stawy, a także z wszechobecnego stresu. Zlekceważenie bólu, objawów dysfunkcji może doprowadzić do zwyrodnień leczonych jedynie operacyjnie. Na szczęście możemy sami skutecznie utrzymywać kręgosłup w dobrej formie, przeciwdziałać jego degeneracji. I nie jest to trudne! Wystarczy wdrożyć w życie prawidłowe nawyki ruchowe oraz aktywność fizyczną.
W trakcie warsztatów nauczymy ćwiczących:
– prostych ćwiczeń wzmacniających i rozluźniających mięśnie pleców i szyi, które można wykonywać w każdych warunkach
A także opowiemy:
– jakie aktywności sportowe wyjątkowo sprzyjają profilaktyce schorzeń kręgosłupa i wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za prawidłową podstawę, a jakich unikać przy poważniejszych schorzeniach

Warsztaty Exercise is Medicine dla kobiet w ciąży

wykazuje przeciwwskazań do umiarkowanej aktywności. Wiele kobiet, nawet w ciąży o przebiegu fizjologicznym, boryka się z różnymi problemami. Często pojawią się obrzęki i kurcze w obrębie kończyn dolnych, dochodzi także do stopniowego rozluźniania się więzadeł w obrębie miednicy i kręgosłupa. Rozwijająca się ciąża wpływa także na zmianę postawy ciała – środek ciężkości przesuwa się do przodu, a kobieta chcąc to kompensować odchyla się do tyłu. Swoje ustawienia zmienia także miednica, która ustawia się w przodopochyleniu co niekorzystnie wpływa na odcinek lędźwiowy kręgosłupa (wzmożone napięcie, dolegliwości bólowe). Równie ważnym problemem jest narastające rozciągnięcie mięśni w obrębie brzucha. W związku z tak licznymi zmianami jakie mają miejsce w przebiegu ciąży, ważnym aspektem jest odpowiednio dobrana aktywność, która jest ukierunkowana na poprawę statyki ciała.

 

Warszaty mogą się różnić w zależności od miasta.