Warsztaty Nordic Walking

Rozpoczynamy relacje z warsztatów Nordic Walking, które odbywają się w ramach Narodowego Programu Zdrowia w 6 miastach Polski i w klubie Perła Wellness.

17 grudnia odbyły się warsztaty w Tarnobrzegu. Prowadziła je Marta Kaczmarek z klubu fitness – Fitneska. Marta współpracowała z nami przy organizacji Spaceru po Zdrowie – zaproś swojego lekarza w Tarnobrzegu i teraz też podjęła się przygotowania warsztatów. Nordic Walking jest ulepszoną formą spaceru – angażuje ok 90% mięśni naszego organizmu dzięki użyciu kijków. Aby  tak właśnie było trzeba jednak wiedzieć, jak używać kijków. Warsztaty były podzielone zatem na część teoretyczną i praktyczną. W Tarnobrzegu uczestniczyło w warsztatach kilkanaście osób. Wszyscy byli zadowoleni.

 

W dniu 28 grudnia 2017 roku na Stadionie Sportowym w Sandomierzu odbyły się warsztaty– „ Nordic Walking – Śladami Finów”. Warsztaty otworzył Paweł Wierzbicki – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu wraz z instruktorem warsztatów – Maćkiem Borowskim.

Warsztaty odbyły się w dwóch częściach, pierwsza część teoretyczna w Sali konferencyjnej –oraz część praktyczna na bieżni Stadionu Sportowego.

Podczas warsztatów były omawiane podstawowe informacje dotyczące Nordic Walking:

 

 

 

– historia Nordic Walking
– jak dobrać kije do Nordic Walking
– strój na Nordic Walking
– technika chodzenia z kijami
 

 

 

W drugiej części praktycznej zostały przeprowadzone zajęcia sportowe na których odbyło się:

 

 

 

 

– rozgrzewka
– wzmacnianie
– Nordic Walking
– wyciszenie

 

 

 

 

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, najwięcej pozytywnej energii było widać podczas zajęć praktycznych.