Szkolenie koordynatorów sportowych Spaceru po Zdrowie

Szkolenie dla koordynatorów sportowych

 

29 sierpnia 2017 roku w klubie Perła Wellness odbyło się szkolenie dla koordynatorów sportowych „Spaceru po zdrowie – zaproś swojego lekarza!” realizowanego w ramach Narodowego Programu Zdrowia Ministerstwa Zdrowia. Tego dnia spotkali się trenerzy z Chrzanowa, Oświęcimia, Sandomierza, Skierniewic, Tarnobrzega i Żyrardowa, by poznać ideę i kluczowe elementy wydarzenia, które w planach ma objąć całą Polskę.  Szkolenie zostało przeprowadzone przez Annę Plucik-Mrożek i Małgorzatę Perl, pomysłodawczynie i ogólnopolskie organizatorki tego eventu.

„Spacer po zdrowie – zaproś swojego lekarza” realizowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia Ministerstwa Zdrowia w walce z siedzącym trybem życia, który dziś jest czwartą przyczyną zgonów na świecie. W tym roku wydarzenie odbędzie się 30 września w 6 miastach Polski. Spacer ma na celu aktywizowanie Polaków do ruchu. Kluczowym elementem wydarzenia jest tytułowy spacer, który w każdym z miast obudowany jest warsztatami z różnych dyscyplin sportu i zajęć fitness. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli skorzystać z warsztatów m.in.: zdrowy kręgosłup, fitness dla kobiet w ciąży i nordic walking.

W trakcie szkolenia Anna Plucik-Mrożek i Małgorzata Perl przedstawiły koordynatorom sportowym najnowsze wyniki badań dotyczące korzystnego wpływu spaceru na nasze zdrowie. Wiedza poparta wynikami badań ma być doskonałą bazą do edukowania społeczeństwa w poszczególnych miastach o konieczności ruchu Polaków w walce o ich zdrowie.

Innym istotnym punktem tego spotkania było zapoznanie wszystkich koordynatorów, co pozwoli w stworzeniu barwnej grupy ludzi z pasją do sportu i wspólnym celem, jakim jest zachęcanie Polaków do większej aktywności fizycznej.

Pozytywne nastawienie i wspaniała atmosfera gwarantują doskonałą współpracę z poszczególnymi miastami. To szczególnie ważne przy „Spacerze po zdrowie – zaproś swojego lekarza!”, bo to właśnie uśmiech na twarzach stanowi największe i najbardziej skuteczne zaproszenie na wydarzenie.

Weronika Lipka