Spotkanie ze studentami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

W listopadzie i grudniu 2018 roku odbyły się 2 spotkania ze studentami WUM w ramach promocji Poradnika “Aktywność fizyczna w chorobach przewlekłych”.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyło ok 60 osób, studentów kierunku lekarskiego, fizjoterapii i dietetyki. Przedstawiłyśmy prezentację na temat wpływu aktywności fizycznej na organizm człowieka w kontekście różnych chorób przewlekłych. Poza tym opowiedziałyśmy studentom o zasadach kwalifikacji do wysiłku fizycznego osób z chorobami przewlekłymi: jakie są czynniki ryzyka, wskazania, przeciwwskazania, jak dopasować wysiłek fizyczny do danej jednostki chorobowej. Oprócz treści merytorycznych przeprowadziłyśmy kilka aktywnych przerw podczas wykładu. studenci byli bardzo aktywni, zadawali mnóstwo ciekawych pytań. Każdy zainteresowany student otrzymał poradnik “Aktywność fizyczna w chorobach przewlekłych” .

Drugie spotkanie było warsztatem praktycznym w klubie Perła Wellness – uczestniczyło w nim ok 20 osób. Przedstawiłyśmy zasady kwalifikacji do wysiłku fizycznego w praktyce – studenci przeprowadzili wywiad i badanie fizykalne z pacjentką, ocenili jej wyniki badań, zaproponowali bezpieczny program treningowy. Po części praktycznej z pacjentami, przeprowadziłyśmy trening, który zawierał elementy treningu z osobami z chorobami przewlekłymi. Pokazałyśmy studentom natężenie treningu oraz rodzaje ćwiczeń zależnie od chorób przewlekłych.