Relacja z tournee

Tournée po 6. miastach „Spaceru po zdrowie – Zaproś swojego lekarza!”

 

W tygodniu poprzedzającym wydarzenie „Spacer po zdrowie – Zaproś swojego lekarza!” organizatorki wydarzenia – lek. med. Anna Plucik-Mrożek, specjalistka chorób wewnętrznych i Małgorzata Perl, trenerka fitnessu medycznego wyruszyły w tournée po miastach objętych projektem Narodowego Programu Zdrowia, by sprawdzić postępy w pracach nad eventem.

W sześciu miastach Polski jeszcze nigdy nie było tak ciekawego wydarzenia, które łączyłoby sport i medycynę. To nie tylko zaplanowany harmonogram wydarzenia, ale przede wszystkim inwencja wszystkich koordynatorów projektu, którzy poza doświadczeniem  i wiedzą, włączyli się w wydarzenie całym sercem. Tak powstały nie tylko ciekawe programy „Spaceru po zdrowie – Zaproś swojego lekarza!”, ale również zaskakujące fuzje wielu wydarzeń odbywających się 30 września w tym samym mieście.

W Chrzanowie wszystkie ręce na pokład. Rynek miasta już za chwilę zamieni się w centrum sportowo – medyczne. Niezastąpieni pracownicy Wydziału Promocji wspaniale przyjęli nasze wydarzenie rozwijając je pod kątem wszystkich grup wiekowych, które mogą pojawić się podczas Spaceru. Będą zajęcia dla dzieci i młodzieży, dla seniorów i ludzi aktywnych. Wielu lekarzy włączyło się również w akcję Zdrowego Miasteczka, gdzie będą udzielać konsultacji i przeprowadzać podstawowe badania.

 

W Oświęcimiu koordynatorem sportowym jest Pan Andrzej Haj, który jest nie tylko zapalonym sportowcem, ale sam przeszedł przeszczep wątroby. To wspaniała postać, która wrosła w nasz event dodając mu świetności. Pan Andrzej zaplanował przemarsz po Bulwarach. Jeśli pogoda dopisze, mamy pewność, że wydarzenie z pewnością odniesie sukces.

 

 

 

 

 

 

W Sandomierzu „Spacer po zdrowie – Zaproś swojego lekarza!” odbędzie się z 4. Marszem Amazonek na Rynku. Co roku Amazonki spacerują wokół ratusza. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Sandomierska Orkiestra Dęta, a lokalni organizatorzy „Spaceru po zdrowie – Zaproś swojego lekarza!” przygotowują moc atrakcji medycznych i sportowych, które zachęcą wszystkich do aktywnego i zdrowego stylu życia. A ponieważ przykład idzie od góry, my już wiemy, że w Urzędzie Miasta, Burmistrz Marek Bronkowski dla zdrowia kręgosłupa zarządza 5min ruchu na kazdą godzine siedzenia przed komputerem.

W Skierniewicach razem ze spacerowiczami po zdrowie maszerować będą seniorzy w ramach Marszu Seniora. To wydarzenie cykliczne, które co roku jest organizowane na przełomie września i października. W tym roku wszystkie grupy wiekowe będą się integrować w Parku Miejskim. Organizatorzy zachęcają mieszkańców na wszystkie możliwe sposoby. Z zaufanych źródeł wiemy, że Spacer po zdrowie może zamienić się w niesłychanie barwną paradę.

 

„Spacer po zdrowie – Zaproś swojego lekarza” z pewnością będzie niezapomnianym wydarzeniem dla mieszkańców Tarnobrzega. Organizatorzy uwijają się jak mrówki, by w ostatnich dniach móc dopiąć najmniejsze szczegóły wydarzenia. Spacer będzie prawdziwą gratką dla wielbicieli sportu, marszu długodystansowego, ale również wszystkich tych, dla których profilaktyka zdrowia jest tak ważna. W tym mieście będzie można skorzystać z badania w Osteobusach i wybrać się na maraton na bieżni. Ozdobą wydarzenia będzie pokaz Mażoretek, które poprowadzą Spacer.

 

A w Żyrardowie…? W Żyrardowie szykujemy dla Was niespodziankę 😉

 

Nie zapomnijcie wybrać swojego miasta i zarejestrować się na Spacer po zdrowie pod linkiem: http://www.perlasport.pl/spacer-po-zdrowie/

Zachęcamy również do wypełnienia ankiety na temat zdrowego stylu życia.

Czekamy na Was 30 września!

Weronika Lipka