Podziękowania – Spacer po Zdrowie – zaproś swojego lekarza

Podziękowania i podsumowania

Na początku grudnia po raz kolejny odwiedziłyśmy miasta związane z projektem „Spacer po Zdrowie – zaproś swojego lekarza” – Skierniewice, Chrzanów, Oświęcim, Sandomierz, Tarnobrzeg i Żyrardów.

 

W trakcie spotkań podsumowałyśmy Spacer, zastanowiliśmy się nad formą przyszłorocznego Spaceru i możliwościami rozwoju, tak aby impreza była coraz ciekawsza dla uczestników. Chcemy zakorzenić aktywność fizyczną w każdym uczestniku Spaceru, ale również zachęcać coraz więcej ludzi do tej jakże prostej formy ruchu.

 

 

W Skierniewicach spotkałyśmy się w Ośrodku Sportu i Rekreacji z Michałem Kędziorem – naszym koordynatorem sportowym, Markiem Kujawskim- prezesem OSiR i Andrzejem Melonem Przewodniczącym Rady Miejskiej. Jak zwykle w Skierniewicach odbyło się to podczas wydarzenia organizowanego przez OSiR – dlatego Michał na wszystkich zdjęciach występuje w przebraniu lwa. Zapewniłyśmy Skierniewice, że jesteśmy bardzo zadowolone z przebiegu Spaceru po Zdrowie w ich mieście i na pewno wrócimy w przyszłym roku. Oczywiście chcemy rozwijać wzajemną współpracę i rozszerzać zakres wydarzenia.

 

 

 

 

 

 

Następnym przystankiem naszego tournee był Chrzanów – miasta Świętego Mikołaja, gdzie przybyłyśmy 6 grudnia. Spotkanie z Panem Burmistrzem Ryszardem Kosowskim odbyło się w ciepłej przedświątecznej atmosferze, wszyscy zgodnie stwierdzili, że w przyszłym roku nadal będziemy promowali Spacer po Zdrowie w Chrzanowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mimo chłodnej aury Oświęcim przywitał nas bardzo ciepło. Tu również uzgadnialiśmy, jak w przyszłym roku zwiększyć zasięg Spaceru po Zdrowie, przekazałyśmy podziękowania dla Pana Prezydenta Janusza Chwieruta, Andrzeja Haja – naszego koordynatora sportowego i oczywiście na ręce Pana Marka Tarnowskiego dla Biura Promocji Miasta, które było bardzo zaangażowane w organizację Spaceru.

 

 

 

 

 

Kolejnego dnia już o 8.00 rano spotkałyśmy się w Tarnobrzegu z Panem Prezydentem Grzegorzem Kiełbem, Barbarą Zych naszą koordynatorką oraz Martą Kaczmarek. Przekazałyśmy podziękowania osobom zaangażowanym w realizację projektu.

 

W Sandomierzu spotkałyśmy się z Panem Burmistrzem Markiem Bronowskim, zastępcą Burmistrza Panią Katarzyną Zioło, Pawłem Wierzbickim.
Omówiliśmy plany na przyszły rok, ustaliliśmy, że Spacer po Zdrowie znajdzie się na liście 100 wydarzeń na 100 lecie Odzyskania Nieodległości organizowanych w Sandomierzu – niezmiernie nas to cieszy, ponieważ Spacer po Zdrowie w Sandomierzu odbył się we wspaniałej atmosferze z ogromną pomocą lokalnych władz. Chcemy nadal rozwijać ideę aktywności fizycznej dla każdego w tym pięknym mieście. Przekazałyśmy podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w program osób.

 

 

 

 

Powoli zbliża się koniec roku – jesteśmy bardzo dumne ze współpracy z miastami Spaceru po Zdrowie – planujemy przyszły rok i mamy nadzieję, że będzie jeszcze lepszy. Chcemy pokazać wszystkim Polakom, że spacer też jest ruchem, który przynosi korzyści dla zdrowia, a nie ma żadnych przeciwskazań.
W przyszłym roku „Spacer po Zdrowie – zaproś swojego lekarza” odbędzie się w 10 miastach Polski – już rozpoczynamy wybieranie.

Zachęcamy do współpracy – zgłaszajcie się !!!