Odwiedziny miast

 

 

 

W czasie wakacji nie próżnujemy – Spacer po Zdrowie zbliża się wielkimi krokami i trzeba działać. W tym roku będziemy pobijać rekord Polski w jednoczesnym spacerowaniu w wielu lokalizacjach. W ostatnich dniach lipca i na początku sierpnia odwiedziłyśmy wszystkie miasta projektu monitorując przebieg przygotowań.

 

Wygląda to wspaniałe!!!

 

Każde miasto przygotowuje dodatkowe atrakcje  – pokazy pierwszej pomocy, konsultacje lekarskie, stoiska ze zdrową żywnością. Obejrzałyśmy trasy Spaceru po Zdrowie  – w Sopocie przeszłyśmy cała trasę – piękne miejsce w dodatku niezależne od pogody – baldachim z liści drzew jest właściwie nad cała trasą.

W Ciechocinku dodatkowo będzie można podczas spaceru pooddychać zdrową solanką – trasa biegnie wokół tężni – największej w Europie.

Malbork proponuje trasę nad rzeką z pięknym widokiem na zamek krzyżacki. Na koniec spaceru na wszystkich czeka zdrowa niespodzianka!

W Świerklańcu odwiedziłyśmy przepiękny park, gdzie spotkałyśmy sołtysa wsi Orzech, który zaprosił wszystkich na spacer w pięknej śląskiej gwarze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chrzanów i Oświęcim to miasta już z doświadczeniem z zeszłego roku, jednak nadal pracują nad udoskonaleniem wydarzenia i przygotowaniem dla uczestników mnóstwa atrakcji.

W Sandomierzu pod okiem naszego koordynatora wszystkie atrakcje nabierają ostatnich szlifów – jak zwykle będzie się działo – Amazonki pójdą z nami i może również orkiestra dęta.

 

 

W Kraśniku przygotowania idą pełną parą pod okiem bardzo doświadczonych organizatorów imprez plenerowych.

 

 

 

 

 

 

 

Żyrardów i Skierniewice to też miasta z doświadczeniem z zeszłego roku – wiedzą zatem jak przygotować wydarzenie, aby było ciekawe i zainteresowało mieszkańców aktywnością fizyczną na receptę. W Skierniewicach odwiedziłyśmy dwie rozgłośnie radiowe, aby opowiedzieć o zaletach spacerowania.

Wygląda na to, że niezależnie od pogody Spacer po Zdrowie zgromadzi tłumy uczestników, co bardzo nas cieszy, ponieważ spacer poprawia zdrowie i wydłuża życie.

 

Więcej szczegółów na naszym Facebooku – Spacer po zdrowie – zaproś swojego lekarza.