Relacja

29 września w dziesięciu Polskich  miastach odbędzie się „Spacer po zdrowie. Zaproś swojego lekarza”.

 
Malbork
 
Naszą wyprawę  rozpoczęłyśmy od Malborka. Przedstawiłyśmy projekt, rozmawiałyśmy o promocji zdrowia z władzami miasta i już wiedziałyśmy, że trafiłyśmy doskonale. Miasto jest bardzo otwarte na współpracę i ma wiele pomysłów na realizację projektu już na tym etapie organizacji wydarzenia. Oficjalnie Pan Burmistrz  Marek Charzewski wyznaczył  Panią Sylwię Starostę – Romańczuk na naszego koordynatora.
Piękny  Zamek Wielkich Mistrzów Krzyżackich z XIV- XV wieku znajduje się blisko miejsca naszego wydarzenia. Z wielką przyjemnością będziemy promowały to piękne miasto.
 
 
 
Ciechocinek
 
Ciechocinek przywitał nas bardzo niską temperaturą, ale to i tak nie powstrzymało nas przed zwiedzaniem najwiekszych tężni w Europie.
Przedstawiłyśmy propozycję przystąpienia do projektu ”Spacer po Zdrowie – Zaproś swojego lekarza”  Panu wiceburmistrzowi  Marianowi Ogrodowskiemu. Czekamy  na odpowiedź miasta, które jest jednym z największych uzdrowisk w Polsce.
„Na deptaku w Ciechocinku płynie życie, moda, ludzie i czas.Wreszcie byłoby pomyśleć o tym 
by podleczyć tu i świat”. Tak śpiewali Danuta Rinn i Bogdan Czyżewski, a my chcemy wspólnie z miastem w ramach Narodowego Programu Zdrowia podnosić jakość zdrowia i samopoczucia mieszkańców Ciechocinka oraz wszystkich kuracjuszy. Czy nam się to uda?
Świerklaniec
Po miastach znajdujących się na północy Polski, przyszedł  czas na Górny Śląsk. Świerklaniec przywitał nas pięknym słońcem i bardzo pozytywnym odbiorem naszego projektu Pana Wójta Gminy Marka Cyl.
Naszym koordynatorem została pełna energii Monika Waligóra – Wylężek.
„Spacer po Zdrowie” odbędzie się w przepięknym Zespole Parkowym, którego powierzchnia wynosi 180 hektarów. Jest to idealne miejsce na weekendowe spacery, nie tylko dla mieszkańców najbliższych okolic, bowiem w weekend w parku, mimo dużej powierzchni bywa tłoczno, a na parkingach widać rejestracje z całego Górnego Śląska.
Chrzanów
Miło nam było gościć ponownie w Chrzanowie. Przywitała nas serdecznie Pani Agnieszka Bąk z Wydziału Promocji Miasta i nasza koordynatorka sportowa Marzena Bębenek. Przedstawiłyśmy strategię działania na ten rok, omówiłyśmy szczegóły promocji wydarzenia i pełni pomysłów oraz pozytywnej energii przystępujemy do aktywizacji mieszkańców Chrzanowa. W kalendarzu imprez miasta na 2018 rok „Spacer po zdrowie – Zaproś swojego lekarza” ma swoje miejsce. Jesteśmy bardzo dumne.
Oświęcim
8 marca – spotkanie z Panem Naczelnikiem działu Promocji Miasta Markiem Tarnowskim oraz naszym koordynatorem sportowym Andrzejem Haj. Dostałyśmy czekoladki i kubek termiczny- jak my jesteśmy rozpieszczane w tych miastach. Było bardzo świątecznie, wszystkie pracowniczki Urzędu Miasta ubrane były na czerwono. Rozmowy przebiegały w świątecznej atmosferze Dnia Kobiet, ale udało nam się dokładnie omówić wszystkie działania dotyczące” Spaceru po Zdrowie”. Oświęcim pożegnałyśmy  w przekonaniu, że wszystko będzie zorganizowane z wielkim rozmachem i zaangażowaniem.
Sandomierz – Królewskie Miasto
Nasze spotkanie z Panem Dyrektorem Pawłem Wierzbickim i naszym koordynatorem sportowym Dariuszem Ogrodnikiem odbyło się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. 
Pomysłów nam nie brakowało. Połączenie Spaceru po Zdrowie, białej niedzieli, marszu Amazonek  jest doskonałym rozwiązaniem na zwiększanie świadomości i jakości życia mieszkańców Sandomierza.
 29 wrzesień  2018 ma być bardzo słonecznym dniem – mamy to na piśmie. Takie dostałyśmy zapewnienie od władz miasta.Trzymamy za słowo.W zeszłym roku nie musiałyśmy pisać odwołania.

Kraśnik
Nowe miasto na mapie Polski, które dołączyło do naszego wydarzenia. Bardzo się cieszymy, ponieważ Pan Burmistrz Mirosław Włodarczyk niezwykle szybko docenił edukacyjny wymiar naszego projektu oraz jego wpływ na zdrowie mieszkańców. Pan Burmistrz jest lekarzem kardiologiem i doskonale wie jak zaplanowana i systematyczna aktywność fizyczna wpływa na poprawę naszego zdrowia i samopoczucia.
Nasze działania będzie koordynował wspaniały duet ,lekarz i trener – Joanna Patrzylas i Monika Placha.
 
A na deser Żyrardów i Skierniewice
Piękne parki, cudowni koordynatorzy, Małgorzata Klimkiewicz oraz Michał Kędzior. Tysiące pomysłów, działań, przychylność władz miast. Jesteśmy spokojne o organizację wydarzeń w tych miastach.